Sprawdzian w pustyni iw puszczy
Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. 47 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap .Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. 2 / 13 .W pustyni i w puszczy; W pustyni i w puszczy; Charakterystyka Stasia zlektury W pustyni i w puszczy; Temat plan wydarzeń lektury ,,W pustyni i puszczy" rozdział 27,28,29,30; stosunek stasia doinnych ludzi w książce ,, W pustyni i w puszczy Stanach Zjednoczonych.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. Quiz w Poczekalni.. Jakie miejsce nazwano Krakowem?. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2..

polskiej ...W pustyni i w puszczy.

W jakim celu to zrobiono?. Opis testu.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Witaj na stronie Quizz.pl.. Strona główna;"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Rozwiąż test.. Czuje się rozżalony, wszystko, co zrobił, zrobił dla niej.Test dla klas piątych - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera9.. Egipcie.. Jakimi zwierzęciami byli Saba i King ?. Wyślij zgłoszenie.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Test znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy..

To nie zwierzęta.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.

Nie było ich w powieści.. Jakie nazwisko miała Nel?. Przestraszyły je hieny ciągnące do trupów.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.TESTY I MATERIAŁY W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy • pliki użytkownika megi122 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy.jpg, KRÓTKI SPRAWDZIAN Z TEREŚCI w pustyni i w puszczy.docQuiz - W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko; W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie, mieście w: Hiszpanii.. Inne tryby testu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. poleca 81 % .. Rozdział 22 Staś, Nel, Mea i Kali szykują się do pierwszego noclegu w puszczy.. Rozwiąż test!a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY' 1..

Skąd porywacze, idąc przez pustynię, brali żywność i wodę?

Skomentuj.. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. ZAMKNIJ X. Streszczenia.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. Czym była fatamorgana ?. Sprawdź, ile pamiętasz!. U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. W czternastym roku życia był ednym z na lepszych pływaków w Port-Saidzie, coZestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Nie było w powieści Kalego.. Nie ma tam elementów fantastycznych.. Wszystko jest realistyczne, choć przebycie przez dwójkę dzieci ponad czterech tysięcy kilometrów w ciągu zaledwie kilku miesięcy i przeżycie, biorąc pod uwagę czas i miejsce wydarzeń, wydaje się mało .Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Staś uświadamia sobie, że budzi lęk w Nel.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Jesteś bardziej jak Raquel Murillo czy Alicia Sierra z „Domu z Papieru"?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Magia świec - Wylosuj kolor świecy i poznaj jej znaczenie!.

Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury „ W pustyni i w puszczy" cz II 1.

Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. nie nazywał Jej.. Życzę miłego rozwiązywania.. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Wyszukaj streszczenia.. Jak nazywali się główni bohaterowie?Streszczenie "W pustyni i w puszczy" drukuj.. Kim .Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.W Pustyni i w Puszczy - krótki test; W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Wracają konie Gebhara i Chamisa.. Serwis zamknięty.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Mirusinda 3 lata temu.. 47 .Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. W pustynii i w puszczy.Gatunek literacki W pustyni i w puszczy to powieść przygodowa dla dzieci i młodzieży.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Na stronie używamy cookies.. Udostępnij..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt