Sprawdziany z lektury balladyna
Nigdy1.. Kim jest Goplana?. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Kim jesteś z "Zemsty"?. Gdzie odbywa sie akcja ?. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Czy uda Ci się opisać flagę danego państwa za p.. Test wiedzy z zaklęć!. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Materiały dydaktyczne z języka polskiego dla klasy 3 gimnazjum.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Balladyna" - sprawdzian znajomości lektury.. Grabiec składa wizytę Balladynie: a) Córka wygania matkę z zamku podczas burzy, b) goniec przynosi nowinę o zwycięstwie Kirkora, c) Grabiec dzięki koronie Popielów zostaje królem.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Dlaczego Kirkor nie chciał .Kto jest autorem ''Balladyny''?. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!.

Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.

Rozwiąż test!Znasz tę lekturę?. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Jak ginie Balladyna?. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Od czego powstalo to imie ?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Czym Balladyna zakrywa znamię na czole?. Test: Ikar Test wiedzy z lektury Ikar Jarosława Iwaszkiewicza.justin bieber ameryk test z pierwiastków test o dojrzewaniu bayern munchen test z filmu test z matematyki opium w rosole gdzie to jest papież polak test o sporcie co wiesz?. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Juliusz .Sprawdzian po omówieniu lektury Imię i nazwisko klasa data Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Co zbierają siostry?. Wystąpienia publiczne - Cykl ćwiczeń dla szkoły podstawowej i gimnazjum..

Streszczenie i opracowanie lektury "Balladyna" od nauqa.pl.

Zygmunt Krasiński.. Kirkor u Pustelnika poznaje prawdę o swojej żonie.Czy znasz lekturę " Balladyna „ .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Nowela ukazuje wyjątkowy wzorzec osobowy na przykładzie Pawła Obareckiego.. Alicja Guziel 1.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Która postać z "Lalki" jest Twoją bratnią duszą.. TEST Z LEKTURY: Lalka.. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. Bogactwo artystyczne dramatu, nawiązania oraz ko.Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie, z nieprzewidzianych owoców, które wydają drzewa ręką ludzi szczepione.. z matka i mlodsza siostra.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Masz świetny pomysł na quiz?. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Balladyna 3.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Balladyna z Kostrynem zabijają Gralona przywożącego tajemniczy dar Kirkora..

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. Lekcje mają na celu m.in. ośmielanie przed wystąpieniami publicznymi, nabycie umiejętności uważnego słuchania innych, poznanie elementów dobrego komunikatu, odczytywanie mowy ciała.Wykład z języka polskiego dla uczniów gimnazjum.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Balladyna - sprawdzian po omówieniu lektury: Balladyna - sprawdzian z treści: Balladyna - wykreślanka: Biblia - kartkówka: Biblia - sprawdzian: Biblia, Odyseja, Legendy arturiańskie - rozprawka: Chłopcy z Placu Broni - gra strategiczna *Nowość: Chłopcy z Placu Broni - prace domowe *Nowość: Czytanie ze zrozumieniem 1: Czytanie ze .Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. - Harry Potter.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?.

Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Quiz - 'Balladyna' - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko 'Balladyna' - test znajomości lektury 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. usa znaki gwiazdy polskie test z historii polski matura z wos najmodniejsze trendy anime i manga biblia plusliga infa quiz o celebrytach test z języka włoskiego biologia .Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Kim jest Grabiec?. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga .Streszczenie lektury "Siłaczka" Stefana Żeromskiego.. Komentarze sameQuizy: 2Witaj na stronie Quizz.pl.. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Karty pracy, kartkówki, sprawdziany / Kartkówka - znajomość treści lektury - "BALLADYNA" wrzesień 28, 2016 ; Kartkówka - znajomość treści lektury - "BALLADYNA" Podgląd załącznika.. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?. Co stało się z matką Balladyny, gdy wraz z córką przybyła na zamek Kirkora..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt