Sprawdzian ze starożytnej grecji
To pozwoliło Grekom na rozpoczęcie działań ofensywnych na morzu.Creazy_Moniczka / Pomoce naukowe (m.in. prezentacje, programy edukacyjne, kursy j zykowe, sprawdziany, arkusze maturalne i gimnazjalne) / Liceum- testy i vademecum / Historia / Starożytność / Test Starożytna Grecja.docStarożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, na wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, wybrzeżach Azji Mniejszej, a później także w innych rejonach Morza Śródziemnego.Starożytna Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji zachodniej.Grecka kultura, sztuka, mitologia, filozofia, nauka zostały za .Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Dzieła z tego okresu są wałkowane na prawie każdej maturze, trzeba znać je dość dokładnie - od rzeźb, poprzez architekturę (ach te kapitele, bazy, żłobkowania i fryzy!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wpisz w każdą lukę literę przyporządkowaną właściwej informacji.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.. Jakie były pytania?. Ikaria - wyspa w pobliżu Azji Mniejszej, na którą miał spaść Ikar.. 2.Kiedy Helleni przybyli do Grecji?. Swoją ojczyznę nazywali Helladą, a siebie Hellenami..

Hellada - nazwa starożytnej Grecji.

Rozdział III: Antyczny Rzym Antyczny Rzym str. 155 - 238 Antyczny Rzym.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.STAROŻYTNA GRECJA 1.. Dział: Starożytna Grecja.. II.Sprawdzian z wiedzy o Antycznej Grecji (rozdział II podręcznika Nowej Ery) 1.Jak pierwsi Grecy nazywali siebie i swoją ojczyznę?. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli rodzin zamożnych, a więc arystokratycznych, a rada miała więcej do powiedzenia od zgromadzenia mówimy o:Opis: Sprawdzian, lub odpowiedzi do testu „W starożytnej Grecji" grupa testu A i B dla klasy 4 | .PDF | Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. Podkreśl dyscypliny sportowe, w jakich konkurowali starożytni Grecy (0-4 p) rzut dyskiem, skok w dal, zapasy, piłka nożna, biegi, rzut oszczepem, kolarstwo, hokej 4.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Dziedzictwo starożytnej Grecji - testy, ćwiczenia i sprawdziany z historii dla klasy 1 gimnazjum.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników..

Test: Starożytna grecja - daty Test zawiera najważniejsze daty w historii starożytnej Grecji.

Czy wiesz, gdzie znajduje się to miejsce ze zdj.. Good morning, czyli test z Angielskiego na pora.. Skipper, Kowalski .Starożytna Grecja to czas rozkwitu filozofii - narodzin zupełnie nowych idei i systemów wartości.. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2.. Sprawdzian z historii klasa 4 - Wczoraj i dziś - przekrojowy test z całego podręcznika .. Wierzono że bijące tam źródła: Aganippe i Hippokrene dają natchnienie poetom.. ;)) aż po rzemiosło (wazy).…Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś flickr.com Sprawdzian z historii dla klasy 5 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Starożytna Grecja".ZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - dział „Europejczycy odkrywają świat" ZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - dział pierwsze cywilizacje; ZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - dział starożytna Grecja; ZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - dział starożytna Grecja; ZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - SPOŁECZEŃSTWO ŚREDNIOWIECZA; Zjazd w Gnieźnie - 1000 rok Sprawdziany i testy ze szkoły podstawowej Historia - szkoła podstawowa - klasa 4..

Sztuka starożytnej Grecji miała wpływ na całą późniejszą sztukę - od starożytnego Rzymu do współczesności.

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i .Test Starożytna Grecja, Rozdział II: Starożytna Grecja podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II.. Znaczna ilość okrętów perskich uległa zniszczeniu.. Wynagrodzę.Starożytna Grecja Dzielimy na trzy okresy: 1.. Skomentuj.. 291 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Oryginalne materiały nie posiadają zabezpieczenia - znaku wodnego.Sprawdzian klasa 5-ta do działu Starożytna Grecja został przygotowany pod tematy takie jak: funkcjonowanie demokratycznych Aten, funkcjonowanie monarchistycznych Spartan, wojny grecko-perskie, mitologia grecka, kultura starożytnej Grecji, podboje Aleksandra Wielkiego.Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.. Zawiera 24 pytań.. Spiritual Awakening Recommended for youfalanga szyk bojowy armii greckiej hoplita ci ęŜkozbrojny piechur grecki libacja obrz ądek religijny w staro Ŝytnej Grecji polegaj ący na ulaniu miodu, wina czy innego napoju na ziemi ę, ku czci bogów procesja obrz ądek religijny w staro Ŝytnej Grecji; ta ńcz ący korowód Religia mitologia zbiór mitów, poda ń o bogach, bohaterach epos dłu Ŝszy utwór, zwykle wierszowany .SZTUKA STAROŻYTNEJ GRECJI Nareszcie dochodzimy do konkretów.. Starożytni Grecy wyznawali politeizm, a bogów wyobrażali sobie na podobieństwo ludzi..

Rywalizacja sportowa w starożytnej Grecji I. Najsłynniejsze igrzyska sportowe w starożytnej Grecji odbywały się w ____.

(0-3) Uzupełnij poniższy tekst, tak aby zdania były prawdziwe.. A może tylko powtarzasz przed klasówką?. Ilion - Troja.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Test: Matura - Starożytna Grecja .. [Reforma] "Starożytna Grecja" Test podsumowujący rozdział II - klucze odpowiedzi Grafiki sprawdzianów na stronie są zamazane w celu zabezpieczenia przed kopiowaniem.. : Seria: Wczoraj i dziś (szkoła podstawowa klasy 4-6 / historia i społeczeństwo): Poziom: Klasa 4: Dział: 5 „W starożytnej Grecji" Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b .Helikon - góry w Beocji, ze świątynią Apollina i gajem poświęconym Muzom.. Charakterystyka testu z historii dla klasy pierwszej gimnazjalnej- starożytna Grecja.. Udostępnij.. Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś .5.. Napisz w kilku zdaniach, na czym polegało wychowanie spartańskie.Zagadnienia są tak ułożone, ze nawet uczniowie mający problemy w nauce nie powinni miec kłopotu z ich rozwiązaniem.. #grecja #starozytna #starozytnosc.. W wąskiej cieśninie ciężkie i mało zwrotne okręty Persów nie potrafiły nawiązać walki ze zwrotnymi okrętami greckimi i flota perska poniosła klęskę.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Sprawdziany i testy pokrywające materiał szkoły podstawowej i liceum.. Chcesz poznać swoje miejsce w antycznym świecie?. 7.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Sprawdzian z historii - Rzym, klasa 5..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt