Test z lektury pan tadeusz z odpowiedziami
Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.1 Kastor i Polluks - według mitologii greckiej herosi, bliźniacy, synowie Zeusa.. Kosmita, wampir i wiele innych - jaki rodzaj chłopaka z k-dram jest dla Ciebie idealny?Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Jeśli chcesz poznać odpowiedzi przejdź na kursy.język-polski.pl i zapisz się na kurs z "Pana Tadeusza" Księga I Gospodarstwo.. praca, nauka, rozrywka.. Nauka: Uczelnie: Mój profil/Znajomi: .. Inne testy w tej kategorii: Test Biblia Test Dżuma Test Opowiadania i nowele pozytywistyczne Test Dziady cz. III .. 73% Test z KłamczuchyAdam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. SPRAWDŹ!. TEST Z LEKTURY: „Pan Tadeusz".. Jaka jest odpowiedź Telimeny na słowa Tadeusza:"Kochajmy się, ale tak - z osobna".. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem.. Czy wiesz, że.. Słoń posiada tylko cztery funkcjonalne zęby długości 30 cm, po jednym z każdej strony .. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Sprawdź co wiesz o lekturze: "Pan Tadeusz" Jeśli przeczytałeś uważnie to na pewno odpowiesz bezbłędnie na wszystkie pytania!. Jakie warstwy społeczne przedstawione zostały w Panu Tadeuszu?. Jakim środkiem stylistycznym zaczyna się „Pan Tadeusz"?. Wskaż informacje dotyczące narratora stanowiące elementy .Pan Tadeusz łączy w sobie elementy epickie (charakterystyki postaci, opisy przyrody, miejsc, relacje z przebiegu wydarzeń), dramatyczne (kłótnia w zaścianku, spowiedź i śmierć Jacka Soplicy), liryczne (inwokacja, Epilog, początek Księgi XI).. Pan Tadeusz - testyPowtórzenie wiadomości o lekturze "Pan Tadeusz" - test.. Pan Tadeusz A. Mickiewicz ; kserokopie z testami ZAŁ.1 i odpowiedziami ZAŁ.2 Przebieg lekcji: 1.. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. 84% Romantyzm, a literatura XX-lecia oraz wojny i okupacji.. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Widget .. 16 pytań z nauk ścisłych, na które każdy dorosły powinien znać odpowiedź!a) kontakty z weteranami wojen napoleońskich i pobyt w wielkopolskich dworach b) wspomnienia Mickiewicza z powstania listopadowego c) opowieści powstańców d) wspomnienia Mickiewicza z walk toczonych na Litwie RozwiązanieTest przygody tomka Saweyr..

Pan Tadeusz - pytania do lektury.

Wymień ich przedstawicieli .Pan Tadeusz - test z treści.. 3 Korona - nawiązanie do nazwy Rzeczpospolita Polska lub Rzeczpospolita Obojga .. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd.. Roksana 4 lata temu.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. TEST NR 1 Test z lektury "Przygody Tomka Sawyera" 1.Autorem książki jest: A.Henryk Sienkiewicz B.Mark Twain C.Stefan Żeromski D.Maria Konopnicka 2.Głównym bohaterem powieści jest: A. Tomek Sawyer B. Joe Harper C. Becky Thatcher D.. .c)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.. a)Hrabiego, b)Tadeusza, c)Gerwazego, d)Wszystkie są poprawne.Test z lektury "Pan Tadeusz" - poziom trudny.. 17588 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. - Felix, Net i Nika .Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.85% Test sprawdzający znajomość treści „Pana Tadeusza" 76% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Ciotka Polly 3.Sid to: A. wujek Tomka B. nauczyciel Tomka C. kolegą Tomka D. przyrodnim bratem Tomka 4.Plik TEST ZNAJOMOŚCI „PANA TADEUSZA".pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Pan Tadeusz • Data dodania: 30 paź 2011. ..

17588 Obserwuj autora ... Test z lektury!

Kto się pojedynkował?. Uczniowie otrzymują test i zapoznają się z jego formą, zadają pytania związane z pracą - test trwa 30min.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Kiedy Tadeusz wraca z Wilna do Soplicowa, po skończonej nauce, przyjeżdża do dworku szlacheckiego swojego wuja Sędziego.. Czym był zajazd ?. Materiały powiązane z testem: Test: Pan Tadeusz - test znajomości lektury Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.1.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Tekst eposu Adama Mickiewicza.Cytaty z Pana Tadeusza.. Czy wiesz, co przesądziło o wygranej bitwie w Panu Tadeuszu?. "Pan Tadeusz" - test z rozumienia czytanych treści Ireneusz Babilec "Piętnastoletni kapitan" - sprawdzian znajomości powieści dla klasy VI Urszula Sobecka-Szuszkiewicz "Przywileje szlacheckie" - test humanistyczny dla klasy VI szkoły podstawowej Ewa Szypen, Jolanta Jedlińska "Siłaczka" - sprawdzian ze znajomości lektury Zofia RatkiewiczPan Tadeusz książka i film, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Konspekt lekcji.. Czego w inwokacji dowiadujemy się o narratorze?. We dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie .Adam Mickiewicz Pan Tadeusz - tekst lektury.. Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć..

!Sprawdź, co pamiętasz z lektury pt.: ,,Pan Tadeusz"!

Historia szlachecka we dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwę.. Rozwiąż test!Kłótnię pomiędzy rodami, kończą zaręczyny Tadeusza z Zosią.. Chodząc po domu, wchodzi do komnaty, w której mieszkał będąc dzieckiem.. 85% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. 2. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała jeden mórg powierzchni 9.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJuliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.. (niewdzieczny - żal, .. 85% Streszczenie lektury "Ten Obcy".Pan Tadeusz - test wiedzy.. Miłość Zosi i Tadeusza.. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaTest wiedzy o ,,Panu Tadeuszu" grupa A / za poprawną odpowiedź 1 punkt 1.Podaj pełny tytuł utworu 2. .. (tadeusz - do telimeny - po decyzji o wyjeździe - po rozmowie tadeusza z sędzią) 33.. Kogo ocalił Robak?. 2 Lelum i Polelum - rzekome bóstwa słowiańskie, kronikarz Jan Długosz dopatrzył się w tych imionach odpowiedników Kastora i Polluksa.. Lektury „Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza .Pan Tadeusz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt