Mapa administracyjna polski ze stolicami test
Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.Test: Województwa Polski Opis testu: Jakie województwo zaznaczono na mapie? My sąsiadujemy z Rosją, ale z obwodem kalingradzkim, którego stolicą jest Kalingrad.Stolica Polski - główna siedziba administracyjna Polski, której funkcję pełni obecnie Warszawa. mapa państw i stolic Europy. Testy ze znajomości mapy politycznej świata (państw i stolic) dostępne są w dziale "GEOGRAFIA - QUIZY, w zakładce, pt.: ""Mapa polityczna świata".Wszyscy piszą dobrze, ale ciągle dają ten sam błąd. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Play this quiz called Polska : Podzial administracyjny Polski i stolice wojewodztw (po polsku) and show off your skills. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie. Łotwa - RYGA 4.Ścienna mapa szkolna przedstawiająca najbardziej aktualny podział polityczny Europy. Na jednej stronie zamieszczono mapę ogólnogeograficzną Afryki. Ten test może zawierać błędy! Mapa administracyjna przedstawia jednostki I stopnia to województwa, których jest 16, następnie, jednostki II stopnia to powiaty (380) i jednostki III stopnia - gminy, w liczbie 2477.Na takiej mapie znajdziesz cały podział administracyjny Polski ze .Województwa polski i ich stolice Możecie mi podać w kolejności alfabetycznej województwa polski , ich stolice oraz nazwy ich mieszkańców.

Rozwiąż test.

Tak Nie Dodaj komentarz. Największym miastem pod względem ludności jest Warszawa licząca 1 708 491 mieszkańców.stolica Polski, siedziba w³adz wojewódzkich oraz sie dziba w³adz powiatu gro kiego County names not derived from names of their seats are only provided Podano wy³¹cznie nazwy powiatów nie pochodz¹ce od nazw ich siedzib Katowice. Rosja - MOSKWA 2. Z boku mapy znajduje się tabelaryczne zestawienie najważniejszych danych o wszystkich Mapa polityczna Europy (stan na 2019) - mapa ścienna Polecasz? Pytania z mapy .Obecny podział administracyjny obowiązuje od 1 stycznia 1999r. Mapa administracyjna Polski 2018 Author:Ściąga i mapa w załączniku. Test ze znajomości mapy politycznej Europy polega na dopisaniu państwa/stolicy europejskiej. Europa: Stolice - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Za jej pomocą możesz poznawać kraje, stany i stolice całego świata. Tym razem nasza mapa konturowa Polski z podziałem na województwa została wzbogacona o najważniejsze miasta związane z administracją państwową.Województwo dolnośląskie - jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, ze stolicą we Wrocławiu. This is a quiz called Polska : Podzial administracyjny Polski i stolice wojewodztw (po polsku) and was created by member PeggySue.

Zawiera 16 pytań.

Użytkownicy zgłosili 16 poprawek w tym zestawie, które oczekują na przejrzenie przez Aleni.Podział terytorialny Polski zmieniał się wielokrotnie, od II wojny światowej reformy miały miejsce w 1946, 1950, 1957 i 1975 oraz obecny trójstopniowy podział administracyjny obowiązujący od 1 stycznia 1999. Stan na 1 stycznia 2020:. Podobne testy: Stolice Województw; Stolice państw .Jaka stolica województwa zaznaczona jest na mapie? ściąga ze stolic Europy. Jest to wersja online, napisana w HTML5. Państwa i stolice Europy. Czechy - PRAGA 3. poleca 88 %. Polska - WARSZAWA 2. Mamy ponad 160.000 użytkowników. drukuj. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj. Stolice europy - test. Podzial administracyjny Polski i stolice wojewodztw (po polsku) .Powyższa strona zawiera materiały pomocne przy nauce zagadnień wymaganych na zaliczeniu z MAPY POLSKI: PONIŻEJ PRZEDSTAWIONE ZOSTAŁY WSZYSTKIE ARKUSZE (W FORMACIE JPG) MOŻESZ ŚCIĄGAĆ KAŻDĄ OSOBNO LUB WSZYSTKIE RAZEM SPAKOWANE WINZIP'EM MAPA POLSKI - do pobrania (ZIP) Wszystkie mapy (25,0 MB) Wersja - MINI - kolorowe (8,1 MB)Podział administracyjny Polski - województwa i stolice Od 1 stycznia 1999 roku obowiązuje trójstopniowy podział administracyjny Polski. stolice Europy ściągaPaństwa Europy i ich stolice. Załączniki: stolice_europy.doc. jednostki I stopnia - 16 województw; jednostki II stopnia - 380 powiatów, w tym:.

Inne tryby testu.

Bułgaria - SOFIA EUROPA WSCHODNIA: 1. Testy \ Geografia \ Geografia- Województwa i ich stolice; Geografia- Województwa i ich stolice, test z geografii Test wiedzy o województwach i ich stolicach. Opis testu. Testy .Geografia Materiały do pobrania Poniżej znajdziecie materiały dydaktyczne do pobrania. Pozostałe państwa europejskie ze względu na wielkość powierzchni zalicza się do państw średnich, małych i bardzo małych.Do poniższych materiałów opracowane zostały quizy (interaktywne testy różnych typów) - dzięki nim będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę. Obowiązujący od 1975 roku dwustopniowy podział administracyjny zastąpiono podziałem trójstopniowym, w którego skład wchodzą województwa, powiaty i gminy.Pytania z mapy administracyjnej Polski. Rozwiązuj Quizy i zgarniaj atrakcyjne nagrodyPrezentacja przedstawia informacje o położeniu Polski w Europie i na świecie oraz bieżący podział administracyjny.Podział administracyjny Polski 2018 W dniu 1 stycznia 1999 roku wprowadzono w Polsce nowy podział administracyjny. Wraz z kolejnymi informacjami na mapach dla dzieci pojawiają się kolejne elementy. Na początek mapki konturowe oraz pliki z nazwami geograficznymi do wyszukania na tych mapkach.Oprócz wielkiej Rosji uwagę na mapie politycznej Europy zwraca 10 dużych państw o powierzchni 300-600 tys.

km Indeks górny 2 2, wśród których jest też Polska.

Liczba pytań: 16 Poziom: Średni Rozwiązany: 45830 razy Średnia ocena: 5,81 (16 ocen) Średni wynik: 71% Autor: admin Tagi: mapa, mapa administracyjna Polski, mapa Polski, województwa, województwa Polski. Na drugiej stronie znajdują się wersje mapy i przekroju przeznaczone do ćwiczeń (bez nazewnictwa).Megatest, to nowoczesny serwis edukacyjny, oferujący darmowe testy. Polska podzielona jest na 16 województw, które dzielą się na 379 powiatów i na 2479 gmin. Przez cały okres zaborów istniało Królestwo Galicji i Lodomerii ze stolicą we Lwowie, w którym od 1867 roku Polacy cieszyli się najszerszą autonomią pod zaborami.Dwustronna mapa ścienna Afryki w skali 1:7 500 000 wydawnictwa Nowa Era. stolice Europy z mapką. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćRozwiąż test z mapy politycznej Europy i sprawdź swoją znajomość geografii,. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego.Mapa podziału administracyjnego Stanów Zjednoczonych Stany Zjednoczone Ameryki - państwo związkowe złożone z 50 stanów , w tym 48 tzw. stanów kontynentalnych oraz stanu Alaska - oddzielonego od pozostałych stanów kontynentalnych obszarem Kanady - i stanu Hawaje , położonego na archipelagu o tej samej nazwie .Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski. Flagi państw Europy - test. Europa państwa i stolice. Słowacja - BRATYSŁAWA 4. 66 miast na prawach powiatu - gminy o statusie miasta .Autor: Anna Kubczak Poznajemy geografię Polski. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką. mapa stolic Europy. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt