Kartkówka z lektury w 80 dni dookoła świata
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? 70 dni 3. Sprawdzian wiedzy na pewno Ci się przyda :). 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w .W 80 dni dookoła świata - test ze znajomości lektury. Fileas Fogg założył się, że objedzie świat w 80 dni o: a) 500 000 funtów b) 20 000 funtów c). Po obiedzie czytał „Morning Chronice", a następnie .Witaj na stronie Quizz.pl. Bohaterowie wyruszają w podróż dookoła świata, którą chcą ukończyć w 80 dni. KawaiiNightmare 3 lata temu. U góry znajdziesz quiz W 80 dni dookoła świata.W 80 dni dookoła świata - przetestuj swoją wiedzę. Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata? U góry znajdziesz quiz Test z lektury "W 80 dni dookoła świata".Powodzenia. Ile czasu miał Fogg na przebycie świata? Na zadanie otwarte odpowiadaj całymi zdaniami Powodzenia! W tej sytuacji stanął zakład - jeśli Fogg objedzie świat w 80 dni otrzyma cztery tysiące funtów, jeśli natomiast zamiar ten się nie powiedzie .w Marianowie „W OSIEMDZIESIĄT DNI DOOKOŁA ŚWIATA" TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY Drogi Uczniu! Klub, do którego należał pan Fogg. O ile Fogg traktuje ją tylko jako element zakładu, Passepartout wykorzystuje ją, aby poznawać bliżej obce kultury, nowe miejsca i tamtejszych ludzi.W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe, klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki.

Fileas Fogg zgodnie ze swoim zwyczajem przyszedł do siedziby klubu „Reforma" i po śniadaniu zabrał się za.

Ile funtów zostało skradzione z banku w lekturze "W 80 dni dookoła świata"? c) W nocy ukradł strażakom klucz do jej celi.„W 80 dni dookoła świata" - bohaterowie, Jan Obieżyświat - Francuz, który po bujnym życiu pełnym przygód i pełnienia wielu ról wyjechał do Anglii, by pracować jako lokaj. Jakiej narodowości był sługa Fogga? Prowadzi on spokojny i bardzo uporządkowany tryb życia, ale pewnego dnia zakłada się z przyjaciółmi .podróż - jest głównym tematem powieści. SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" .Witaj na stronie Quizz.pl. Czytałeś książkę i zastanawiasz się, ile z niej pamiętasz? 1.Członkiem jakiego klubu był w powieści Fogg? Jak miała na imię współtowarzyszka Fogga? Wsiedliśmy do pociągu a mój sługa zrobił zdjęcie stacji-> (Tu narysuj jakieś zdjęcie stacji) Obieżyświat zapomniał wyłączyć gazu, więc powiedziałem mu, że pali się na jego koszt.KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt)1. Czy może to jest Twoja szkolna lektura? Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Mapa podróży Phileasa Fogga z powieści "W 80 dni dookoła świata".

Położył się na miejscu jej zmarłego męża na stosie ofiarnym i wyniósł ją z płomieni.

Następnie do Turynu i Brindisi na południu Włoch, gdzie wsiedli na parostatek o nazwie "Mongolia" płynący do Indii przez Kanał Sueski. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Jakiej narodowości był sługa Fogga? Wierzył, że praca zapewni mu spokój i da wytchnienie.Założyłem się z członkami ,,Reform Clubu" że odprawię tę podróż w 80 dni, wraz z moim służącym Obieżyświatem, którego dziś zatrudniłem. Bo na pewno będziesz mieć test z tej lektury. Mi się marzy tak podróżować dookoła świata, ale nie w 80 dni a w 25 lat po kilka/kilkanaście krajów na rok. 8.Ile pamiętasz z książki "W 80 dni dookoła świata"? Tagi dla tego testu: Lektury, "W 80 dni dookoła świata", szkołaJules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum. .Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=) 1. Pan Fix był: kamerdynerem bezdomnym detektywem lekarzem : 2. Co zginęło z Banku Anglii?A. że okrąży świat w 80 dni? A.W 80 dni dookoła świata. Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''. A.TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1. Późnie sza tradyc a utrwaliła ednak nazwęW osiemdziesiąt dni dookoła świata. Test z odpowiedziami ! Pobierz (doc, 25,0 KB) Komentarze.

Może gdzieś wyjadę tylko do.

więcej mniej Pokaż mimo toMowa mianowicie o powieści „W 80 dni dookoła świata". W oryginale powieść nosi tytuł /e toXU dX monde en TXatUeinJt MoXUs. Podczas niej przeżywają wiele przygód. pytanie 1 z 10. 2 października 1972 r. o 8:45 Fogg i Passepartout ruszyli z Londynu do Paryża. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Charakterystyka Fileasa Fogga („W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a) Dlaczego J. Iwaszkiewicz zatytułował swoje opowiadanie „Ikar"? [przypis edytorski]Sprawdzian ze znajomości lektury "W 80 dni dookoła świata". Skomentuj. Jej bohater to brytyjski dżentelmen, pan Filleas Fogg. Test z lektury „W 80 dni dookoła świata"! Stworzenie świata w Biblii „Grażyna"- charakterystyka tytułowej bohaterki powieści poetyckiej Adama Mickiewicza. Podaj nazwisko osoby, która śledziła Fogga i starała się utrudnić mu podróż? 25 tysięcy; 55 tysięcy; 65 tysięcy; Sprawdź się w poniższych tematach: Harry Potter. A ja już miałam i pomogę Ci dostać 5. Co zginęło z Banku Anglii? Jakiej narodowości był sługa Fogga? Podgląd treści. 90 dni B. 80 dni C. Udostępnij. 55 tys. funtów szterlingów B. złoto C.

diamenty D.

milion dolarów 2. Jeju przepraszam za wszystkie pomyłki. bbomba, 2012-11-20 Szkodaa, że nie ma proponowanych odpowiedzi. Z jakiego miasta pochodził Jean? nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1. 55 tys. funtów szterlingów B. złoto C. diamenty D. milion dolarów2.Zestaw: "216 W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 1" 0. Pan Fogg założył się o: 100 funtów 3 tys. dolarów 20 tys.futów 30 tys.dolarów : 3. Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata? Została opublikowana w 1872 roku i z miejsca stała się międzynarodowym przebojem, a jej popularność trwa do dzisiaj! Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataPlik w 80 dni dookoła swiata sprawdzian.docx na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 4 gru 2011. Quiz wiedzy o Harrym Potterze. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2. Pan Fogg pokłócił się z Proctorem.Co wiesz o lekturze " W 80 dni dookoła świata"? Czytaj uważnie polecenia. Co wiesz o małym-wielkim czarodzieju?Ale Fogg był uparty i twierdził, że wszystko można przewidzieć, a będąc spokojnym, punktualnym i zdyscyplinowanym z łatwością można odbyć taką podróż dookoła świata w 80 dni. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Chociażby za sprawą komedii, która wyszła w 2004 roku i także ją oglądałem. Do ilu bibliotek klubowych należał pan Fogg? 90 dni B. 80 dni C .Test sprawdzający wiedzę o lekturze pt. "W 80 dni dookoła świata. Robiłam test na szybko. Co zginęło z Banku Anglii? Napisz opowiadanie w imieniu Odyseusza.¹W osiemdziesiąt dni dookoła świata—tytułpolskiegotłumaczenia,stanowiącegopodstawęninie sze publi-kac i, brzmi:3odUµ > naokoło świata w FiX dniaFK. Prawda Fałsz : 1. Totalnie źle napisałam wyniki więc się nie przejmujcie co tam napisałam.Dzień, w którym Pan Fogg przyjmuje nowego służącego. Jedno z miast znajdujących się w Japonii, odwiedził je pan Fogg w .Odpowiedz na pytania z lektury ''W 80 dni dookoła świata'' 1.Członkiem jakiego klubu był w powieści Fogg? z barmanem z baru "Hild" 9.KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt) 1. Pan Foog wygrał zakład. 175 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Pierwszy wyraz tytułu gazety, która uważała, że pan Fogg jest dżentelmenem. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata". ze sprzedawcą sklepu mięsnego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt