Test znajomosci lektury quo vadis

test znajomosci lektury quo vadis.pdf

Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?Quo vadis - test wiedzy. Szkoła podstawowa. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza? Treść lektury; Test Twojej wiedzy! "Quo vadis" - test znajomości lektury. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ? Jest to powieść panoramiczna, w której ukazany został Rzym za panowania Nerona, w czasach prześladowania chrześcijan. ZAMKNIJ X. Nieraz dwie rzeki ludzkie płynące ze stron przeciwnych, spotkawszy się w ciasnym przejściu, parły się wzajem i walczyły ze sobą na zabój.Quo vadis-test z lektury DRAFT. Skomentuj. Test wiedzy z „Quo Vadis". opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.Na lekcję polskiego. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię? Test: Ile lat miał Neron gdy skonał? Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ? Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie. Rozwiąż test!Quo vadis. Serwis zamknięty. Winicjusz widział po drodze przerażające obrazy. Opracowanie.Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.

Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona? Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?Henryk Sienkiewicz Quo.

napis na maleńkiej kapliczce w Rzymie. Tego testuQuo vadis H. Sienkiewicza to jedna z najlepszych polskich powieści. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124). Renesans » Barok » Oświecenie » Romantyzm » Pozytywizm » Młoda Polska » XX-lecie międzywojenne » Współczesność » Lektury szkolne. test z quo vadis.Quo vadis - test z lektury. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis - streszczenie dzieła Henryka Sienkiewicza, które przyniosło mu światową sławę. Prosze o podanie pytan a najlepiej jak i odpowiedzi do nich nie obrażę się również za ogolnie PDF. a) 41 b) 55 c) 45 d) 31 Rozwiązanie - Projekcje i rzutowania w przyszłość w "Quo vadis":. Pierwsze przeniesienie „Quo vadis" na ekran to: a) włoska adaptacja Franca Rossi b) włoska adaptacja Jacoby'ego i D'Annunzio» Strona główna » Język polski » Pozytywizm » Quo Vadis. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej. Henryk Sienkiewicz. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ? Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Zobacz quiz: "Quo vadis".

Pytanie 1 /16.

Przerwij test. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto. Lektury szkolne. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu. Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis! Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Klasa 7 .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Lektury Quo vadis / Quo vadis. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury. Pilne ! Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań. Udostępnij. Jakiego wyznania jest Ligia ? Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.

Kto jest głównym bohaterem utworu? Jak zginął św.

Piotr a jak św. Paweł? Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem. Społeczność. Podobne działy. Test składa się z 28 pytań. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Dobrze pamiętasz Quo vadis? Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ? Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyQuo vadis | Inne lektury. Quo vadis. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo. Można w niej odnaleźć bogactwo szczegółów obyczajowych, drobiazgowe opisy ubiorów, wnętrz .Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia. słowa Winicjusza do św. Piotra.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Potrzebuję testu z lektury Quo Vadis wydawnictwa ! Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części. Tłumaczone na 50 języków, zdobyło liczne nagrody, w tym nagrodę Nobla (1905 r.) Quo vadis - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - Quo vadis - streszczenie i opracowanie. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .gęściej dymy, były wprost nieprzystępne. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku. Na stronie używamy cookies. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ? Rozpocznij test. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania. W 1905 r. pisarz otrzymał za nią Nagrodę Nobla. Napisz do nas. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?" Mieszkańcy uciekali z nich tysiącami. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?.Komentarze

Brak komentarzy.