Sprawdzian z pustyni iw puszczy

sprawdzian z pustyni iw puszczy.pdf

Rozmowę przerywa przyjście Fatmy, która prosi pana Rawlisona o wstawiennictwo ? Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Szukaj. — A co rządowi przy dzie z Fatmy i e dzieci?Quiz - W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko; W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie, mieście w: Hiszpanii. Egipcie. W formie książkowej utwór został wydany w 1912 r. Pomysł na postać Stasia autor zaczerpnął z historii jedynego syna polskiego inży-niera pracującego przy budowie Kanału Sueskiego.Witaj na stronie Quizz.pl. Udostępnij. Kim była stara Dinah? Życzę miłego rozwiązywania. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3. Pani Olivier była nauczycielką Nel. zeribraZgłoś błąd"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią. Serwis zamknięty. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy? 2 / 13 .List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza). a ja z każdym dniem coraz bardziej ją kocham i dlatego chciałbym, aby była bezpieczna. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.

Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które.

W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści? U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę. Rozwiąż test!HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY' 1. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ? Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy. On nie zdradził rzdu egipskiego i nie przeszedł na stronę Mahdiego, po prostu zachorował, ale gdy wyzdrowieje, wykupi wszystkich jeńców chrześcijańskich, a .„W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako powieść w odcinkach na łamach „Kuriera Warszawskiego".

Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści? Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki? Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza. Boję się, że stanie jej się jakaś krzywda, jest taka delikatna. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel? Rozwiąż test. Nie było takiej postaci. Nie było w powieści Kalego. chce pojechać wraz z dziećmi do swego męża, Smaina. nie nazywał Jej. Sprawdź swoją wiedzę z lektury! Pani Olivier była służącą Nel. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ? Na stronie używamy cookies. ZAMKNIJ X. Streszczenia. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza. Opis testu. Strona główna;Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"? U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy.

paciorki|naszyjnik z paciorkówZgłoś błąd; Jak nazywała się zagroda z cierni, ktora miała chronić przed.

W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde? Nie ma tam elementów fantastycznych. Wypełniając test wiedzy, nauczysz się nowych wiadomości na temat tej lektury i rozwiążesz test aby dostać szustkę. Skomentuj. Inne tryby testu. 2.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.W Pustyni i w Puszczy - krótki test; W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Wszystko jest realistyczne, choć przebycie przez dwójkę dzieci ponad czterech tysięcy kilometrów w ciągu zaledwie kilku miesięcy i przeżycie, biorąc pod uwagę czas i miejsce wydarzeń, wydaje się mało .z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli. Wyszukaj streszczenia. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.

Pani Olivier była sprzedawczynią na targu.

W pustynii i w puszczy.Jak nazywamy grupe ludzi i zwierząt na pustyni to: gromada ekspedycja karawana wycieczka : 8. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz. Stanach Zjednoczonych. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Widać, że dobrze znasz tę książkę. Rozwiąż test!Co Kali dostał w nagrodę za to, że poszedł w nocy szukać Saby, który pobiegł w ślad za postrzelonym bawołem? Dinah była ciotką Nel.Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz? Obyśmy mieli szczęście, jak wtedy , kiedy Nel chorowała na febrę i była umierająca, wszyscy już .Streszczenie "W pustyni i w puszczy". Dinah była babcią Nel. Skąd porywacze, idąc przez pustynię, brali żywność i wodę? Jakie miejsce nazwano Krakowem? Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góry wiedziała, co zrobi Smain, chciała cichaczem wy echać z Port-Saidu, rząd aresztował ą teraz razem z dziećmi. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel! Kim była Pani Olivier? Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ? - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSzczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy". Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.W pustyni i w puszczy - test wiedzy. Mirusinda 3 lata temu. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap .Witaj na stronie Quizz.pl. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Test z lektury szkolnej W pustyni i w puszczy. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka. 47 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Sprawdź, ile pamiętasz! Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Gatunek literacki W pustyni i w puszczy to powieść przygodowa dla dzieci i młodzieży..Komentarze

Brak komentarzy.